У Хорватії від шуму захищаються старими шинами

Креативність плюс відслужили свій вік шини дають в сумі прекрасні звукоізолюючі бар’єри. Поблизу Загреба повним ходом йде будівництво шумопоглинального загородження уздовж автотраси. Ця новинка з новинок на половину складається з перероблених шин, які досі частіше викидали на смітник, а не несли в майстерні. Виявляється, даремно: стара гума, оброблена спеціальним чином, чудово поглинає шум і при цьому зовсім недорого коштує.

Ідея зв’язати старі шини і сучасні звукоізолюючі загородження прийшла в голову професор загребського університету. Задум схвалили в Брюсселі в рамках програми підтримки еко-інновацій, виділили кошти і доручили реалізацію двом невеликим іншим фірмам.

Одна збирає використані шини та подрібнює їх. Друга займається виготовленням захисних бар’єрів. Керівники обох компаній збираються розширювати штат і виводити свою новинку, перевірену на місцевому хорватському ринку, за кордон.
Європейська програма еко-інновацій дозволяє учасникам отримувати субсидії з фондів ЄС. Сьогодні в рамках програми ЄС діють 200 виробничих і наукових проектів.

За оцінками фахівців, виготовлені зі старих шин звукоізолюючі бар’єри на 20 відсотків дешевше своїх ринкових аналогів.

Джерело: euronews